09.03.2009 12:42

Zákusky k čaji

 

Suchárky k čaji.

Utři dobře 25 dkgr. másla, přidej 4 celá vejce a 1 žloutek, trochu citronové kůry, 16 dkgr. cukru, osol a opět tři pilně. Vmíchej 60 dkgr. mouky, 5 dkgr. kvasnic a 10 dkgr. sekaných loupaných mandlí. Z toho utvoř dva pruhy na máslem mazaný plech, dej do chladna skynout a po té upéci. Upečené skrájej na tenké řízky, obal v cukru s tlučenou skořicí smíšeném a dej do trouby oschnout.

Anýzové suchárky.

(Též se hodí k horké čokoládě.)

28 dkgr. cukru šlehej na plotně se 4 celými vejci a 6 žloutky do tepla, odstav a šlehej, až se to zpění do husta, pak vmíchej 20 dkgr. mouky a trochu anýzu. Utvoř z těsta šišku na máslem mazaný plech a nech péci; po vychladnutí skrájej na drobné suchárky.

Pečivo k čaji.

28 dkgr. mouky, 14 dkgr. másla, 3-4 žloutky, kvásek ze 2-3 dkgr. droždí, kousek utlučeného cukru, osol to, zpracuj v těsto a vyválej. Z těsta vykrájej trojhránky, z nich sbal rohlíčky neb utvoř tyčinky, srdíčka, věnečky, pletenky, malé vánočky, preclíčky atd., klaď na máslem vymazaný plech, nech skynout, po té pomaž vajíčkem, posyp mákem nebo kmínem se solí a nech je péci.

Další recepty na záviny a nákypy, pečivo, koláčky a dezerty, dorty a polevy najdete v záložce ČOKOLÁDA.

Na webu KNIHOMOL najdete kuriózní historické recepty na veverku s omáčkou a úpravu žabích stehýnek.

 

Čajové a vánoční pečivo (z jiných zdrojů)

Anýzové preclíčky

- sypané třtinovým cukrem:

250 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, 150 g másla, 2 vejce, bílek na pomazání, 1 lžička citronové kůry, 2 lžičky mletého anýzu.

Vše smícháme do těsta, které dobře prohněteme (podle potřeby zahustíme moukou). Z těsta utvoříme bochník a necháme odpočinout v chladnu. Potom těsto rozdělíme a děláme malé válečky, ze kterých vytváříme preclíčky. Vytvarované preclíčky ukládáme na plech, pomašlujeme bílkem, sypeme třtinovým cukrem. Opatrně pečeme a vychladlé uložíme do plechové krabice, kterou dáme do chladna. Pečivo se rozleží - zvláční a rozvine se vůně koření.

Recept můžeme pozměnit - místo anýzu použít zázvor, vanilku a podobně podle vlastní fantazie.

Anýzové pečivo

250 g hladké mouky, 250 g moučkové cukru, 2 vejce, 2 lžičky mletého anýzu, kůra z půlky citronu. Ušleháme pěnu z cukru a vajíček. Potom po lžicích vmícháváme mouku, přidáme anýz a citronovou kůru. Těsto dáme do kornoutku a nastříkáme požadované tvary na pečicí papír. (Jako když děláme sněhové pusinky). Pečivo necháme oschnout na papíře do druhého dne a pak upečeme. Necháme uležet v uzavřené plechové krabici 3 až 4 týdny (chceme-li ho do Vánoc, je na čase pustit se do práce).

Fenyklové suchárky

250 - 300 g hladké mouky, 2 vejce, 150 g moučkového cukru, 1 lžíce změklého másla, 1 lžička mletého fenyklu, hrst nasekaných ořechů, hrst nakrájených rozinek, kůra z 1 citronu. Všechno smícháme v těsto, ze kterého utvoříme dva válečky. Upečeme na pečicím papíře v troubě (mírný stupeň). Ještě zatepla nakrájíme na plátky. Můžeme je jíst hned, nebo nechat odležet.

Piškotové anýzové kornoutky

3 celá vejce, 200 g cukr moučka, 150 g polohrubé mouky, šťáva z 1/2 citronu.

Postupně dáváme do mísy a vmícháváme: vejce, potom cukr, potom citronovou šťávu, nakonec po částech mouku. Vymažeme plech a celý posypeme moukou. Tvořítkem naznačíme v mouce kolečka - abychom věděli, kam až se má těsto roztéci. Potom dáváme do vyznačených kroužků hromádky těsta. Utlučeme si trochu anýzových semínek, posypeme tím těsto a necháme asi 1 až 2 hodiny sušit (podle velikosti) až se povrch nelepí. Potom prudce dopečeme (při 250°C).

Horká kolečka ihned rychle zatáčíme do kornoutků než ztuhnou. Potom je plníme nugetou a vsuneme mandli nebo navrch nugety dáme na droboučko nasypané mandle. Kolečka, která jsme nestihli zatočit (obvykle cca půl plechu) slepujeme nugetou, navrch přilepíme nugetou kousek mandle.

Letošní adventní perníčky

(podívejte se na fotky)

- barevné polevy jsme dělaly tak, že jsme kupovanou bílou polevu rozehřály ve vodní lázni a obarvily. Nanášely jsme ji lžičkou (plochy) a špejlí (hrubá kresba) a párátky (tenká kresba). Hnědá poleva je čokoládová.

 

—————

Zpět


Kontakt

Lenka Rottová