30.06.2011 16:56

Jak vzniká experimentální recept

Děti kolem druhé konečně usnuly "po obědě", Icik taky spinká, a to je nebezpečná situace. Na webech se nic zvláštního neděje, přepisovat se mi nechce a tak posílám nosorožce (nosorožci jsou moje nejstarší dcera a její přítel) na nákup. Kolem třetí už mám nakoupeno a nosorožci se dekují, protože je čekají povinnosti zase ve druhé rodině, a já jsem tu (když nepočítám papoušky) sama. Je čas provést něco, čeho budeme všichni litovat. :-)

Vymyslela jsem si kvásek z kvasnic v kostce. Dala jsem tam víc kvasnic než dávám sušeného droždí (42g oproti sušeným 10g) a taky jsem tam dala víc cukru (4 lžíce, později přidávám ještě dvě - oproti obvyklým 2,5 lžíce). A míň vody (by to bylo moc mokrý, ne?) :-)

Takže: 15:12 - droždí 42g + cukr 4 lž + voda do velkého hrnku (asi do 2/3 objemu)

 

16:20 - no, trochu to pění, ale moc se mi to nezdá - že bych tam dala moc kvasnic? nebo málo cukru? přidám ještě 2 lžíce cukru, zamíchám a uvidíme

16:30 - o.k. - risknu to, uvidíme co to udělá, smíchám to s těstem

------------------------------

vsuvka: zdravý základ těsta: 3 hrnky (menší) špaldové celozrnné jemně mleté (jo, mouka), trochu soli, 2 vajíčka, zamíchat

------------------------------

takže smícháno s tím divným v hrnku, co rozhodně není kvásek, a přidám ještě 1/4 menšího hrnku oleje

------------------------------

a už vidím, že těsto je moc řídké, s tím nepůjde pracovat, takže: přidáme mouku ... a ještě ... no, ještě asi jeden hrnek .... no, to už by šlo

16:45 - těsto je řidší, než jsem zvyklá, teď ho přikreju a uvidíme, co bude dál - jestli to (někdy) vykyne, tak máme vyhráno, když ne, zachráním aspoň hrušky a čokoládu... :-)

 17:14 - přichází José, kontroluje těsto, konstatuje, že je řidší, ale prej to nevadí, půjde dobře vytáhnout... upozorňuju ho, že to není těsto na chleba, to ho trochu zarazí...

17:23 - myslím, že jsem měla vzít větší mísu

17:29 - José zjistil, že jsem použila celé kvasnice, říká, že je to na kilo mouky, ale nevyjadřuje se jednoznačně, co z toho vyplývá; kojím malého, tak teď do kuchyně nemůžu

17:37 - "Lenko, už to vypadá jako těhotná ženská" :-) - vzhledem k tomu, že kolem mě právě prošel stativ, soudím, že fotek bude hodně, asi z toho bude další fotoseriál na FB :-)

 

další postup: příprava plechu (papír, strouhanka); natáhnout těsto (chtěla jsem udělat několik malých koláčků, ale bylo mi to vymluveno; posypat těsto cukrem, nalámat na kousky čokoládu na vaření a zamáčknout do těsta, navrch položit hrušky a výsledek nechat odpočinout pod utěrkou (protože jsem si zapomněla předehřát troubu a nepřikrytý by vychladl)

příprava trouby: 200°C, pekáč s vodou dolů, vystříkat troubu vodou

18:00 - začínám péct

18:40 - hotovo, takže zbývá to vychladit a sníst, ale abych to mohla zařadit do receptů, chybí pár maličkostí:

1) vyladit recept, to znamená zejména spočítat kolik tam bude skutečně kvasnic, mouky, cukru

2) vyrobit to jednou tak jak to má být a když se povede, zopakovat ještě jednou, aby bylo jisté, že to funguje

a potom budu mít nový recept, který najdete v této kuchařce na webu Šikulky. :-)

(až to bude, najdete na konci tohoto článku link na konkrétní recept)


1. 7. 2011

Včerejší pokus dopadl dobře, což má jednu vadu - postup je tak nesmyslný, že se nedá opakovat. Místo jeho zdokonalování se teda vrátím k původnímu záměru.

Cílem akce je vyrobit z těsta, které se podobá těstu na malinový kynutý koláč, něco, co by připomínalo americké cookies. :-)

Po konzultaci s mým domácím odborníkem jsem uznala, že na to musím jinak. Přidám vejce, uberu mouku, přidám cukr. A dám tam jinou mouku.

Aby to nebyla nuda, zkusím zase jiný druh kvásku.

7:22 José dělal večer špaldový chleba a na stěnách mísy zůstalo trochu zaschlého těsta. Takže jsem přisypala trochu cukru, trochu celozrnné pšeničné mouky, zalila vodou, rozmíchala (seškrábala jsem do toho i zbytky těsta na stěnách mísy) a teď čekám, co to udělá.

9:00 - přidávám další cukr (asi stejné množství jako na začátku)

9:30 - a ještě jednou to samý

10:10 - přestalo mě bavit koukat, jak to vypadá furt stejně, když nevím, jak to vlastně má vypadat, a přidala jsem:

1 hrnek mouky pšeničné celozrnné jemně mleté (hrnek velký půllitrový) se solí (špetka), 2 vejce (chtěla jsem dát víc, ale už nemám, a není tu kdo by pro ně doběhl, neb mladí šli na plovárnu), 1/4 téhož hrnku cukru, 1 lžička rozteklého másla (zbylo od snídaně), cikcak jsem to polila olejem

udělala jsem těsto a přikryla to

11:15 - pozor pozor, v těstě se objevily 2 malé bubliny :-)

13:20 - tak těsta už je trochu víc, ale stačí to? Musím se zeptat technické podpory... :-)

Tak těsto prý přestane kynout tak po 2 hodinách a pak už jen vypouští CO2 - takže

13:45 - jde se na věc

14:00 - připraveno na plechu, čekáme až se rozehřeje trouba

14:10 - je to v troubě

14:36 - hotovo

zjevné závady: trochu se to rozteklo do stran (trochu hodně), ale to bylo vidět už když jsem to dávala do trouby a vím, že základní příčinou tohoto úkazu je, když se nechá těsto čekat na plechu (neplést s koblihama - tam se nechává odpočinout těsto, jehož kynutí ještě neskončilo) - troubu je potřeba mít připravenou včas; jinak to nemá chybu a děti se o to perou - ale není to výrobek, který bych mohla uveřejnit formou receptu, zatím ne. Musí se to dotáhnout. :-)

Pro dnešek se loučím, ale zvu Vás na další on-line experiment některou středu. :-)

 

 

—————

Zpět


Kontakt

Lenka Rottová

Vaše zkušenosti s experimentováním v kuchyni:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.