08.04.2011 12:18

Intimní život andulek

Andulky žijí v párech a uzavírají pevné celoživotní svazky. Pokud necháme mláďata příliš dlouho v hejnu, může se nám stát, že se sblíží s jedincem stejného pohlaví - pak už jsou pro chov k nepoužití, protože odmítnou žít s jiným partnerem.

Osamělá andulka nebo andulák mohou propadnout depresím nebo zešílet. Jsou inteligentní a potřebují komunikovat. Zrcátko pomůže jen částečně (tragikomický je pohled na šíleného samečka andulky, který se pokouší se zrcátkem kopulovat).

Pokud chcete papouška naučit pár slov, chovejte jen jednoho, ale musíte se mu celý den věnovat - dělat mu společnost. Pokud na andulku nemáte čas (chodíte do práce atd.), raději rezignujte na mluvení a pořiďte mu kamaráda nebo kamarádku. Upřímně řečeno, je jim to jedno, jednou uzavřený svazek už pak ale nerozdělíte.

Jak poznáte samečka andulky od samičky? Andulky (anduláci) nemají zevní pohlavní úd, pokud chce sameček oplodnit samičku, musí se strefit "dirkou na dirku" - když se mu to podaří, je u toho docela kravál a lítá peří a dvojice spolu pár následujících hodin nemluví. Jak poznáte, jestli máte doma kluka nebo holku? Pokud nejste zkušený chovatel, nepoznáte nic. V učebnicích najdete informaci, že andulky se liší podle barvy ozobí, to je takový ten kožní útvar okolo zobáčku. Samičky ho mají růžové a samečkové modré. Takto jednoznačně je to vidět u přírodních zelených andulek. Ovšem pokud je andulka bílá, opalínová, žlutá a podobně, může to vypadat úplně jinak. Také samičce v době okolo páření se barva ozobí mění. Takže když nevíte, nechte si poradit od chovatele, který má zkušenosti. Tím nemyslím ani tak paní prodavačku, spíš vemte někoho, kdo má s chovem zkušenosti, do obchodu s sebou, vyplatí se to. :-)

Více přesnějších informací o určení pohlaví u andulek:

https://exoticke-ptactvo.webnode.cz/andulky/
https://www.chovame-andulky.estranky.cz/clanky/pohlavi.html
https://www.andulkyazebricky.estranky.cz/clanky/uvod.html
https://www.andulky-vln.estranky.cz/clanky/pohlavi-andulek.html

U andulek mají samečkové pohlavní gen xx a samičky xy. Pokud by vás zajímaly podrobnosti o genetice (v souvislosti s dědičností barevných znaků a podobně), najdete spoustu informací na stránce https://www.saroun.estranky.cz/clanky/zaklady-genetiky.html.

Richie a Olivia nakupují zrní výhradně ve svém Multimarketu. Najdete tam například vyhledávané tyčinky Vitacraft z Německa - andulky je opravdu milují.

—————

Zpět


Diskusní téma: Andulky

Datum: 07.03.2020

Vložil: MarkShulp

Titulek: Sildenafil Tablets To Buy lteers

Costo De Priligy [url=https://apcialisle.com/#]cialis prices[/url] 5 Clomid <a href=https://apcialisle.com/#>cialis 5 mg best price usa</a> Order Tamoxifen Online

Odpovědět

—————

Kontakt

Lenka Rottová