09.03.2009 13:04

Čokoláda - recepty III.

 Recepty s čokoládou. Z kuchařky našich babiček.

 

(Kuchařská kniha. Sbírka vyzkoušených jídelních předpisů. Vydána péčí spolku DOMÁCNOST 1907)

 

Hnědá poléva. Čokoládová poléva. II. Čokoládová poléva. III. Čokoládová poléva. IV. Čokoládová poléva. I. Čokoládový tort. II. Čokoládový tort. III. Čokoládový tort. IV. Čokoládový tort tak zvaný srnčí hřbet. V. Čokoládový tort. VI. Čokoládový tort. VII. Mokrý čokoládový tort. Ořechový tort s čokoládou.

 

Hnědá poléva.

 

1/4 kg. čokolády, 1/2 kg. cukru, 1/4 litru vody nech vařiti, až se to táhne. Teplou polívej.

 

Čokoládová poléva.

 

8 dkgr. kakaa se dá rozehřát; 4 dkgr. cukru se rozvaří se 1/4 litrem vody a leje se po troškách do rozehřátého kakaa za stálého míchání. Po té se dá ještě na chvilku na oheň, pak se sundá a tře se tak dlouho, až poléva zhoustne!

 

II. Čokoládová poléva.

 

10 dkgr. čokolády rozřeď na talíři v troubě. Dej do kuthánku 30 dkgr. cukru, 16 dkgr. vody, uvař na prvý stupeň, smis to pozvolna s čokoládou, utři to dobře a dej nyní obé vařiti na druhý stupeň, to jest, až se to táhne jako nit. Odstav a hned s tím tort polívej.

 

III. Čokoládová poléva.

 

1/2 kg. kusového cukru dej rozvařit s trochou vody. 10 dkgr. kakaa nech rozpustit, rozřeď po trošce s tím cukrem, by se to nesrazilo. Dej to opět vařit, až se táhne niť, pak tím míchej, až to vychladne. Je-li to příliš husté, přidej trochu čisté vody.

 

IV. Čokoládová poléva.

 

10 1/2 dkgr. cukru uvaří se na první stupeň s trochou vody; 10 1/2 dkgr. čokolády se polije vodou a nechá se též do husta uvařit. Vody nesmí se dáti mnoho. Pak se to oboje dobře smíchá a tak dlouho se to vaří za stálého míchání, až se to táhne jako tenká nit, a pak se míchá, až se na ni utvoří tenký škraloupek. Pak se vylije a nechá stydnouti.

 

I. Čokoládový tort.

 

(Poměr na 2 torty.)

 

1/2 kg. tlučeného cukru tři pilně se 16 žloutky, až to zhoustne; po té přidej 30 dkgr. se slupkou umletých nebo ustrouhaných mandlí, kousek vanilky, vmíchej do toho z 10 bílků tuhý sníh a tři to 1/2 hodiny. Přidej k tomu po libosti také 5 dkgr. rozsekané citronády a 5 dkgr. rozsekané cukrované pomerančové kůry. Posléze do toho lehce natřes ze 3 bílků tuhý sníh zároveň s 8 tabulkami strouhané čokolády, dej to do tortové formy máslem vymazané a moukou vysypané a nech zvolna upéci. Upečený vychladlý tort rozkroj, potři některou zavařeninou, přiklop vrchní částí a polij čokoládovou polévou.

 

II. Čokoládový tort.

 

Utře se 7 dkgr. másla a k tomu se přidá 9 žloutků, 20 dkgr. cukru, trochu tlučené vanilky, citronové kůry, a tře se 1/2 hod. Pak se přidá 11 dkgr. mandlí, 5 dkgr. rozehřátého kakaa, z 9 bílků sníh, 7 dkgr. cukrových drobečků, 3 dkgr. mouky (nejsou-li drobečky, 6 dkgr. mouky), zvolna promíchá, dá do kruhu a nechá zvolna 1/2 hod. péci. Studený se rozřízne dvakrát, naplní máslovou nádívkou, poleje čokoládovou polévou a zdobí ovocem! - Nádívka: Utře se 15 dkgr. másla, 30 dkgr. cukru, 2-3 lžice rumu.

 

III. Čokoládový tort.

 

Utři hodně 7 dkgr. másla, 21 dkgr. cukru, 8 žloutků, 14 dkgr. strouhaných mandlí se slupkou, 14 dkgr. strouhané čokolády, trochu hřebíčku, strouhané citronové kůry, trochu skořice, 2 dkgr. citronády, 2 dkgr. nakládané sekané pomerančové kůry. Pak ušlehej z 8 bílků sníh a zvolna jej zároveň se 14 dkgr. mouky vmíchej do toho. Formu vymaž máslem, vysyp moukou, těstem naplň, zvolna dej péci, až dort od formy odpadá, pak vystydlý polij nějakou polévou nebo ledem a dle libosti jej okrášli.

 

IV. Čokoládový tort tak zvaný srnčí hřbet.

 

14 dkgr. cukru tři se 6 žloutky 1/2 hodiny. Přimíchá se k tomu 14 dkgr. jemně strouhaných mandlí, velká tabulka čokolády, trochu skořice a 1 strouhaná houska (ve víně navlhčená). Dobře vše promíchej a přidej k posledu ze 6 bílků sníh. Forma srnčího hřbetu se vymaže máslem a vysype moukou. Pak se to nechá ve vlažné troubě 1/2 hodiny péci. Horké se vyklopí, žlábky se vymažou rybízovou zavařeninou. Na polévu se vezmou 2 tabulky čokolády třené s 2 lžicemi cukru a 1 lžicí vody, což se nechá povařit, ne však dlouho. Pomaže se tím hřbet a nechá se ještě v troubě usušit. Pak jej vyndej a posyp na nudličky skrájenými mandlemi. Jest velmi chutný a krásně vypadá.

 

V. Čokoládový tort.

 

13 dkgr. másla se 6 žloutky a 13 dkgr. cukru se utře, až se pění. Pak se přidají 3 tabulky čokolády, které se dříve nechají s kouskem másla v troubě rozehřáti. Naposled se přidá 13 dkgr. rozstrouhaných mandlí, zvolna se to promíchá a ze 6 bílků sníh se připojí. Tort se zvolna peče, vychladlý se rozpůlí a plní následující nádívkou: 13 dkgr. cukru, hodně vanilky a 4 celá vejce se dají do nádoby a postaví do teplé vody na plotnu a šlehá se to metlou, že to zhoustne tak dalece, že to přichází do varu; vařit se to však nesmí, ale hned se to odstaví a ustavičně šlehá metlou, až to úplně vychladne. Přidají se do toho 3 tabulky strouhané čokolády a 14 dkgr. čajového másla. Tímto se tort plní a čokoládovou polévou polije.

 

VI. Čokoládový tort.

 

Utře se 16 dkgr. másla se 16 dkgr. cukru a 6 žloutky, pak přidá se 1 dkgr. čokolády, která v teplé troubě rozměkla. Naposled se vmíchá 12 dkgr. mouky a ze 6 bílků sníh. Koláč peče se v tortové formě. Když vychladl, se rozřízne, pomaže zavařeninou, spojí v tort, který se čokoládovou polévou opatří.

 

VII. Mokrý čokoládový tort.

 

Nech 14 dkgr. čokolády v troubě rozehřát, pak ji s 28 dkgr. dobře třeného másla dohromady rozetři. Též dej 14 dkgr. cukru. Oloupej 14 dkgr. mandlí, umel a pak s 1 bílkem utři; po té pomalu přidávej do těsta 5 žloutků a tři ještě dále. K posledu přidej 7 dkgr. mouky a z 5 bílků sníh též přimíchej. Dej do formy máslem vymazané a moukou vysypané a peč 1 hodinu. Upečený libovolnou polévou polij.

 

Ořechový tort s čokoládou.

 

25 dkgr. cukru utři s 11 žloutky a 11 dkgr. tlučené pražené kávy; přidej 2 tabulky strouhané čokolády a trochu pomerančové kůry; po té vmíchej do toho lehce sníh z 11 bílků zároveň s 25 dkgr. tlučených ořechů, 7 dkgr. neloupaných strouhaných mandlí a trochu tlučeného hřebíčku, skořice a vanilky. Vlij to do formy máslem vymazané a moukou vysypané a peč zvolna. Upečený krášli po své chuti.

—————

Zpět


Kontakt

Lenka Rottová