09.03.2009 13:03

Čokoláda - recepty II.

 Recepty s čokoládou. Z kuchařky našich babiček.

 

(Kuchařská kniha. Sbírka vyzkoušených jídelních předpisů. Vydána péčí spolku DOMÁCNOST 1907)

 

Černý pudding. Mandolety čokoládové. Černé piškotové řezy. Čokoládové krémové řezy. I. Čokoládové hubinky. II. Čokoládové hubinky. Mandlové věnečky s čokoládou. Čokoládové rohlíčky. Čokoládové věnečky. Čokoládové bochánky. Chléb s máslem. Čokoládové pečivo. I. Čokoládové koláčky. II. Čokoládové koláčky. Čokoládové kapsle. Čokoládové kaštany. Čokoládové macaroni. Hnědé tlapičky. Čokoládový led. Čokoládové tortíčky. Čokoládový had.

 

Černý pudding.

 

10 dkgr. cukru utři se 6 žloutky, přidej 3 lžičky strouhaného chleba, namočeného v červeném víně, 7 dkgr.mletých neloupaných mandlí, 7 dkgr. hrozinek, 7 dkgr. citronády, 10 dkgr. strouhané čokolády. Naposledy lehce vmíchej ze 6 bílků tuhý sníh. Naplň formu máslem vymazanou a houskou vysypanou a vař jej v páře 3/4 hodiny. Podává se k němu šlehaná smetana nebo čokoládový krém.

 

Mandolety čokoládové.

 

Utře se 7 dkgr. čajového másla, přidá k němu lžíce cukru, 2 tabulky změklé (málo rozhřáté) čokolády a hrst krájených oloupaných lískových oříšků. Tou směsí se pomažou na prst zvýší čajové oplatky a druhými se přiklopí. Uloží se do studena a když tu hodně ztuhly, rozkrájejí se každá na 3 - 4 kousky.

 

Černé piškotové řezy.

 

14 dkgr. cukru utři se 4 žloutky; ze 4 bílků hustý sníh, k tomu protřes 7 dkgr. mouky a posléze k tomu přičiň 3 tabulky čokolády strouhané. Nyní pomaž podlouhlou formu máslem, vysyp moukou, vlij to do ní, zvolna peč, a rozkrájej.

 

Čokoládové krémové řezy.

 

Rozkrájej 14 dkgr. tuhého másla do 18 dkgr. mouky, přidej 5 dkgr. cukru a zadělej těsto se 3 žloutky a strouhaným amoniem na špičku nože. Vyválej 2 dlouhé pruhy na 1/2 cm silné a asi 7 cm široké, trochu je cukrem popraš (na papíře), na plechu peč. Upečené pruhy potřou se zavařeninou a vysoko krémem (asi na tři prsty), dají se do trouby oschnouti, pak se čokoládovou polévou obtáhnou a opět v troubě oschnouti nechají. Krém: Ušlehá se ze 12 bílků tuhý sníh, zašlehá se do něj 21 dkgr. cukru a druhých 21 dkgr. cukru se vařečkou zamíchá i trocha vanilky se přidá.

 

I. Čokoládové hubinky.

 

28 dkgr. cukru se tluče s 28 dkgr. mandlí (dohromady). Zamíchají se do toho 2 tabulky čokolády rozstrouhané a ze 4 bílků sníh. Na plech dají se oplatky, na něž se dělají kávovou lžičkou malé hromádky. Do každé z nich navrch dá se rozkrájená mandle, načež se dají pozvolna péci.

 

II. Čokoládové hubinky.

 

26 dkgr. oloupaných mandlí s 1 bílkem jemně utluč, přidej k tomu 20 dkgr. vanilkového cukru a 2 tabulky strouhané čokolády. Dej to do hluboké mísy, dobře vše utři a sníh ze 2 bílků jemně do toho vmíchej a dělej kávovou lžičkou z toho malé hubinky na oplatku; nahoru dej rozkrojenou mandli.

 

Mandlové věnečky s čokoládou.

 

28 dkgr. strouhaných mandlí ve slupkách, 28 dkgr. cukru, trochu skořice, hřebíčku, citronové kůry, 1 celé vejce, 2 žloutky, vše uhněť na vále v těsto, přidej 2 tabulky čokolády, posyp vál a dělej věnečky. Pak je pomaž bílkem, cukrem a mandlemi sypej. Nech 1 hodinu odpočinout a po té je zvolna peč.

 

Čokoládové rohlíčky.

 

20 dkgr.mouky, 16 dkgr. másla, 10 dkgr. cukru, 3 tabulky čokolády, 1 žloutek na vále vypracuj, rozválej na prst tlustě, vykroj kulatou formičkou na polo, by to mělo podobu rohlíčku. Dej na máslem potřený plech, pomaž vejcem, posyp sekanými mandlemi a do trouby dej péci.

 

Čokoládové věnečky.

 

6 tabulek rozehřáté čokolády tři se šťavou z 1 citronu a 35 dkgr. cukru. Upraž 15 dkgr. mandlí, v hmoždíři je utluč a do toho vmíchej. Pak přimíchej ze 4 bílků tuhý sníh a tři tak dlouho, až to hodně zhoustne. Na vále vyválej v cukru těsto, vykrájej věnečky a dej na plech voskem namazaný do vlažné trouby sušiti. Když jsou suché, polij je polévou některou.

 

Čokoládové bochánky.

 

28 dkgr. oloupaných a na nudličky krájených mandlí usuší se na plechu v troubě. 28 dkgr. tlučeného cukru smíchá se se sněhem ze 2 bílků, přidá se k tomu šťáva z 1/2 citronu a rozmíchá se to sušenými mandlemi. Po té se do toho vmíchají 4 nevelké tabulky strouhané čokolády, a když se všecko ještě dobře promíchalo, utvoří se z toho hromádky na oplatky a pozvolna se upekou.

 

Chléb s máslem.

 

5 dkgr. másla se utře s 9 dkgr. cukru a s 5 žloutky. Přidá se 5 dkgr. rozpuštěného kakaa, 5 dkgr. umletých a utlučených mandlí, z 5 bílků ušlehaný sníh, přisype se 6 dkgr. mouky a vše se zvolna promíchá. Malý kotlíček se vymaže máslem, vysype moukou, směs se naleje do kotlíčku a nechá se 3/4 hodiny péci. Upečený bochánek se vyklopí na papír (kotlíček se na něm nechá chvíli přiklopený, aby se nepropadl). Vychladlý bochánek se poleje čokoládovou polévou a dá se oschnouti. Pak se překrojí v půli, na čtvrtky a z těch se nakrájejí krajíčky. Tyto se potrou bílou polévou, udělanou z cukru, trochy vody a 2 žloutků. Krajíčky pomazané dají se do trouby oschnouti. Mohou se též posypati jemně usekanými pistaciemi, vypadají pak jako pažitkou posypané.

 

Čokoládové pečivo.

 

7 žloutků, 28 dkgr. cukru se tře 1/2 hodiny; pak se přidá 14 dkgr. neoloupaných strouhaných oříšků, ze 7 bílků sníh a naposled 14 dkgr. strouhané čokolády. Malý plech se vymaže máslem, vysype moukou, massa se naň na prst zvýší rozetře a pozvolna se to nechá péci. Upečený plátek se v půli rozkrojí, jedna polovina se namaže nádívkou a druhá se přiklopí, vše se pak na čtverce rozkrájí a tyto pak se čokoládovou polévou polijí.

 

Nádívka: 12 1/2 dkgr. másla, 12 1/2 dkgr. cukru, 12 1/2 dkgr. čokolády se dobře utře, přidá se 7 dkgr. na hrubo sekaných oříšků.

 

I. Čokoládové koláčky.

 

4 tabulky rozstrouhané čokolády smíchej s 15 dkgr. čerstvého másla, s 15 dkgr. cukru, 15 dkgr. mouky, 15 dkgr. neloupaných strouhaných mandlí, trochu citronové kůry, zadělej 1 žloutkem a propracuj, rozválej ne příliš tence, vykrajuj koláčky a dávej je na plech máslem vymazaný a dej do trouby péci. Upečené maž zavařeninou. Též se mohou dva a dva k sobě klásti a celé pak čokoládovou polévou polívati.

 

II. Čokoládové koláčky.

 

Do hrnku dá se 9 žloutků, 4 vinné skleničky smetany, 4 lžíce mouky, trochu citronové kůry a hodně se to kloktá, pak se k tomu dá 21 dkgr. strouhané čokolády a vlije se to na kuthan. Dá se to na plotnu a míchá se tím ustavičně, až jest to hodně husté. Potom se to odstaví, přidá se 21 dkgr. cukru, 10 1/2 dkgr.  rozhřátého másla a tře se to, až to vychladne. Pak popráší se vál moukou, z těsta utvoří se důlkové koláčky, dají na plech máslem pomazaný a nechají 15 minut péci. Když jsou upečeny, naplní se krémem vanilkovým nebo čokoládovým.

 

Čokoládové kapsle.

 

12 dkgr. másla utři s 21 dkgr. cukru, pak přidej po jednom, 12 žloutků, 12 dkgr. rozpuštěného kakaa, ze 12 bílků sníh lehce vmíchej a naposled 12 dkgr. mouky. Upeč v papírové kapsli v teplejší troubě, upečené prořízni, pomaž zavařeninou, opět slep, krájej na čtverečky, polívej bílou polévou a krášli ovocem.

 

Čokoládové kaštany.

 

10 dkgr. neloupaných mandlí utři v kameni s 10 dkgr. cukru a 3 bílky. Ušlehej ze 7 bílků tuhý sníh, přišlehej do něho 10 dkgr. cukru a smíchej s těmi utřenými mandlemi. Vystříkej na papír trubičkou jednotlivé půlky v podobě kaštanu, vypeč volně na prkénku a popraš hustě cukrem. Vychladlé plň kaštanovým krémem a polívej čokoládovou polévou. Krém: Uvařené kaštany prolisuj, oslaď a dle potřeby smetanou rozřeď.

 

Čokoládové macaroni.

 

28 dkgr. oříšků upražených, umletých, 56 dkgr. cukru, 5 dkgr. kakaa a vanilky a 8 dkgr. mouky s bílkem dokonale propracujeme, nanášíme oválné macaroni, mírným teplem upíkáme, oříškovým čokoládovým krémem sestavíme a bílým rumem zmraženým poléváme. Oříškový čokoládový krém: 14 dkgr. oříšků upražených a umletých utřeme se smetanou, přidáme 12 dkgr. cukru a 3 dkgr. kakaa.

 

Hnědé tlapičky.

 

21 dkgr. se slupkou strouhaných mandlí, 28 dkgr. čokolády, 28 dkgr. cukru zadělej 2 vejce, přidej 2 dkgr. skořice, 8 zrnek nového koření, 10 hřebíčků, citronovou kůru, a vše propracuj. Formičky omoč ve studené vodě, plň tímto těstem, vyklop na plech oplatkami vyložený a suš v parníku. Můžeš je polívati čokoládovým ledem.

 

Čokoládový led.

 

12 1/2 dkgr. prosátého cukru tři hodně dlouho s 1 bílkem; po té sluč s tím 30 gr. strouhané čokolády, zaceď to několika kapkami citronové šťávy, přilij lžičku araku a ještě to tři.

 

Čokoládové tortíčky.

 

Utluče se 7 dkgr. mandlí s jedním celým vejcem v hmoždíři, k tomu se dá 22 dkgr. cukru, 12 žloutků, dobře se otře, k tomu se přidá 8 dkgr. rozehřátého kakaa, 7 dkgr. hrubě sekaných mandlí, 5 dkgr. rozkrájené pomerančové kůry, z 12 bílků sníh zvolna zamíchá a naposled 11 dkgr. drobečků a 6 dkgr. mouky. Dá do papírového kapslíku, a zvolna peče. Pak když těsto prochladne, vypichují se tortíčky, polévají čokoládovou polévou a zdobí pistaciemi. Také se mohou zdobiti marcipánovou massou, která se obarví na růžovo. Vypichují se hvězdičky a dávají se na dortíčky.

 

Čokoládový had.

 

17 dkgr. strouhaných neoloupaných mandlí, 17 dkgr. cukru, 3 tabulky strouhané čokolády, 10 dkgr. sekané citronády, trochu citronové kůry, hřebíčku, skořice, 1 celé vejce, 1 bílek smíchej dobře na vále a vypracuj v těsto. Je-li málo tuhé, přidej trochu strouhaných mandlí. Vál posyp též houskou, utvoř hada nějak se vinoucího, jazyk nahraď nudličkou ze sloupnuté mandle, na konci rozříznutou hlavičku podlož dřívkem, hada dej na plech oplatkami pokrytý a nech ho v ohřívárně nebo ve vlažné troubě usušiti. Pak ho potři bílou polévou z cukru a bílků, která se musí hodně tříti; do zbylé pak polévy dej trochu strouhané čokolády, rozetři ji, dej do kornoutu s dírkou a ozdob hada samými malými tečkami; na místě očí udělej dvě větší tečky. Mezi hnědé tyto body tlač kornoutem opět tečky polévou růžovou.

—————

Zpět


Kontakt

Lenka Rottová