10.07.2011 21:38

Andulky mají vyčištěnou klec a peří

Vyčistila jsem andulkám klec. Využila jsem toho, že José vzal děti na hřiště. Izák sice nespal, ale musel počkat, tohle už byl bio-hazard.

Sundala jsem klec z lednice a vypustila ptactvo nebeské (pochopitelně napřed jsem zavřela okna). Všechno z klece jsem vysypala na starý balicí papír. Pak jsem kostru klece a podstavec dala do vany odmočit do horké vody. Zatím jsem vyměnila papír na lednici (klec stojí na ní, aby k ní nemohly děti), umyla shora a zvenku lednici a taky očistila zeď  za lednicí.

Trochu jsem se obávala, že se ptáci splaší, případně pak nebudou chtít zpátky, ale vypadali, že přesně vědí, o co jde. Richie čekal na ledničce a jenom uhýbal před hadrem. Olivia si sedla na kuchyňskou linku a pozorovala vše z odstupu.

Vydrbala jsem klec, nechala ji oschnout a na dno nasypala kočkolit. (Papoušci si tím čistí peří - je to neškodné, čistý jíl). Pak jsem připevnila kostru klece na podstavec a dovnitř zavěsila lepený klas ze semínek s vitamíny a ovocem. Vrátila jsem klec na ledničku a Richie si okamžitě sedl nahoru "na střechu" a začal ozobávat závěsný kroužek. Za chvíli přiletěla Olivia, sedla si vedle něj a začala se do něj navážet. Chvíli se hádali, strkali do sebe, a potom svorně vlezli do klece a pustili se do jídla.

Já jsem se pustila do čištění podlah.

Došli jsme k závěru, že Olivia s Richiem se pro chov nehodí, a že si pořídíme jiný chovný pár. Tihle dva si vystačí, ale hnízdit je nenecháme. Richie je celkově slabší, protože se na něm projevila jeho problematická minulost, a Olivii přerůstá zobák a drápky. Ona si to samozřejmě obrušuje, ale ptáci s tímto nedostatkem se prostě pro chov nehodí - je to známka degenerace a příbuzenského křížení. Není nutné vychovat další generaci přenašečů problematického genu.

Hlavně když jsou spolu spokojení.

Když se José vrátil z venku, pokropili jsme ptactvo ještě vodou z rozprašovače. Asi čtvrt hodiny si čistili peří a vypadali fakt hezky. Nepodařilo se mi ale vyfotit Richieho, vždycky se nějak schoval za bidýlko nebo na střechu, aby nebyl na fotce vidět.

Do fotogalerie ANDULKY jsem přidala dvě fotky.

Tak to je pro dnešek asi k andulkám všechno.

Ještě přidám jednu fotku na stránku MATRIARCHA do galerie NÁŠ TÝM. Je na ní Izáček s tátou. A to už je opravdu všechno.

—————

Zpět


Kontakt

Lenka Rottová